Menu

 

 

Aktualności

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
Dodano dnia: 2017-08-29

8:00 - Msza Św. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Rudzie

9:00 -  Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 na hali gimnastycznej

[czytaj dalej]

POŻEGNANIE PANI DYREKTOR
Dodano dnia: 2017-06-25

"Coś się kończy , coś sie zaczyna"

            23 czerwca miało miejsce pożegnanie pani Dyrektor  Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Alicji Krużel. Pani Dyrektor ma za sobą 36 lat pracy nauczycielskiej, z tego 33 lata w Rudzie, a 19 na stanowisku dyrektora. Te lata wypełnione były pracą i troską o poziom edukacji dzieci, dbaniem o poprawę wizerunku, warunków lokalowych budynku szkolnego i otoczenia. To z inicjatywy pani Dyrektor Szkoła Podstawowa w Rudzie otrzymała swojego patrona - Józefa Gorlacha, dobudowano salę gimnastyczną i boisko szkolne, uczniowie uczą się w przyjaznej i bezpiecznej szkole.

[czytaj dalej]

DZIEŃ DZIECKA W KULKOLANDZIE
Dodano dnia: 2017-06-20 [czytaj dalej]


DZIEŃ MAMY I TATY
Dodano dnia: 2017-06-07 [czytaj dalej]


WYCIECZKA DO WIELICZKI I KRAKOWA
Dodano dnia: 2017-06-07

Istnieją takie miejsca, które każdy Polak przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić, by móc poznać prawdziwie dziedzictwo własnego kraju. To właśnie Kraków – miasto królów, historyczne serce Polski, ostoja kultury i sztuki oraz Kopalnia Soli w Wieliczce. I to właśnie tam wybrali się uczniowie z klas IV- VI wraz z panią Dyrektor Alicją Krużel i panem Adamem Mroczkiem.
[czytaj dalej]

WARSZTATY ARCHEOLOGICZNE
Dodano dnia: 2017-06-07

       I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ARCHEOLOGIEM ! Takie było hasło przewodnie warszatów w Pałacyku Oborskich w Mielcu. Prawie wszyscy uczniowie z klas IV - VI wzięli udział  w warsztatach archeologicznych połączonych ze zwiedzaniem wystawy czasowej: Archeologiczna autostrada. Wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem.  Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowały panie: Jadwiga Kawka, Ewa Głowacz i Lidia Kawa.

[czytaj dalej]

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
Dodano dnia: 2017-06-07

W piątek 28 kwietnia w Szkole Podstawowej odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas I – VI oraz oddziału przedszkolnego przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas wydarzenie.

[czytaj dalej]

DZIEŃ ZIEMI
Dodano dnia: 2017-04-26

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

[czytaj dalej]

"ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA" W KRAKOWSKIM TEATRZE "GROTESKA"
Dodano dnia: 2017-04-26

      My uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rudzie chętnie wybieramy się do teatru.
W kwietniu również wybraliśmy się na spektakl, ale tym razem nieco dalej. Pani Jadwiga Kawka i Lidia Kawa "zabrały" uczniów z klas IV - VI do Teatru "Groteska" w Krakowie na przedstawienie "Ania Z Zielonego Wzgórza"

[czytaj dalej]

EKSPERYMENTY NAUKOWE NA WESOŁO
Dodano dnia: 2017-03-27

       Naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście: Magnus i jaskiniowiec o wdzięcznym imieniu - Mietek. W zabawny sposób zaprezentowali eksperymenty chemiczne.

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

(c) Copyright 2019 zspruda.sdn.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl