Menu

 

 

Aktualności

„Wspomnienia ze szkolnej ławy”.
Dodano dnia: 2018-04-11

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudzie z klasy IV i V wybrali się do Wierzchosławic, do Domu Witosa. Celem wyjazdu był udział w warsztatach „Wspomnienia ze szkolnej ławy”.

 Uczestnicy warsztatów zostali wprowadzeni w tematykę szkolnictwa w Polsce z przełomu XIX i XX wieku poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej oraz zdjęć z tego okresu. W gabinecie trzykrotnego premiera Wincentego Witosa  zobaczyli rękopisy. Prowadząca wyjaśniła czym była kaligrafia i kałamarz, do czego służyło gęsie pióro i lipowy patyczek. Uczestnicy zasiedli w starych, drewnianych ławkach, aby poczuć klimat szkoły sprzed 100 lat. Każdy miał okazję spróbować samodzielnego pisania gęsim piórem, stosując zasady kaligrafii oraz wykonać ozdobną okładkę pamiętnika wykorzystując technikę kolażu. Zajęcia zakończyły się wspólnym rozwiązywaniem rebusów i zgadywanek oraz porównaniem szkoły dawniej i dziś.

Warsztaty w Wierzchosławicach były bardzo ciekawe i sprawiły dzieciom wiele radości. Wyjazd był bardzo udany i pozostanie na długo w pamięci uczestników, tym bardziej że będą o nich przypominać zabrane do domu pamiątki: kartka zapisana pismem kaligraficznym i pamiętnik z samodzielnie wykonaną okładką. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele: Jadwiga Kawka i Adam Mroczek.

[czytaj dalej]

Wesołych Świąt
Dodano dnia: 2018-03-28

[czytaj dalej]

"Zemsta"Aleksandra Fredry w klasie VII
Dodano dnia: 2018-03-28

 

 

[czytaj dalej]

Pierwsza pomoc
Dodano dnia: 2018-03-12

Dziś w naszej szkole z inicjatywy szkolnego koła PCK odbyło się szkolenie z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w którym wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły włączając w to przedszkole.
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wzięli udział w tych warsztatach mając świadomość jak ważnych spraw one dotyczyły i jak ważna jest umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach kryzysowych

[czytaj dalej]

Konkurs wiedzy technicznej
Dodano dnia: 2018-03-12

W sobotę 10 marca 2018 roku uczniowie Naszej Szkoły: 
Natalia Dziekan
Kacper Jurkowski
wraz z opiekunem Ireneuszem Weryńskim wzięli udział w konkursie wiedzy techniczno - informatycznej "Elektro-tech" organizowany przez Zespół Szkół im. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Gratulujemy

[czytaj dalej]

Wszystkiego najlepszego ...
Dodano dnia: 2018-03-07

[czytaj dalej]

Święto Szkoły 2018
Dodano dnia: 2018-03-05

 

[czytaj dalej]

w kinie ...
Dodano dnia: 2018-02-02

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudzie wybrali się w czasie ferii zimowych do Mielca, na film pt. „Cudowny chłopak”. Film ten to wzruszająca i jednocześnie przezabawna opowieść o walce dziecka z przeciwnościami losu.

August ( bohater filmu) jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z uprzedzeniami, z odrzuceniem a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmienił Augusta. Ale czy tylko jego?

Film wywołał w widzach wiele wzruszeń, sprowokował do zadumy i mądrych przemyśleń. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, po projekcji. Wyjazd do kina został dofinansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a nad bezpieczeństwem dzieci czuwali nauczyciele; Jadwiga Kawka, Lidia Kawa, Aleksandra Komaniecka, Teresa Grzech i Ireneusz Weryński.

[czytaj dalej]

spotkanie z podróżnikiem
Dodano dnia: 2018-02-02

W poniedziałek 22 stycznia 2018r w naszej szkole odbyło się spotkanie
z podróżnikiem Panem Dariuszem Siwulskim nt. „Przybliżamy uczniom świat” (Indie).  Pan Dariusz przybliżył nam ten kraj pokazując prezentację multimedialną, która dotyczyła zakątków naszej planety, największego kontynentu Azji a mianowicie znajdującego się tam państwa Indii. Prezentowanym fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny obrazujący nam dziesiątki istotnych dla tego regiony świata informacji, masę ciekawostek, szeroki zakres wiedzy przyrodniczo – geograficznej, społeczno – kulturowej oraz historycznej. Wspólnie z uczniami z klas od I – VII dotarliśmy do tajemniczych i egzotycznych miejsc Indii. W prezentacji zostały pokazane nietypowe, pobudzające wyobraźnie i pełne humoru sytuacje, które są nieodłącznym elementem każdej podróży. Przybliżone zostały nam również trudne warunki bytowania lokalnych społeczności żyjących na krawędzi ubóstwa. Prezentacja ta zawierała nie tylko wiele interesujących treści poznawczych, ale także wychowawczych, więc jest atrakcyjnym uzupełnieniem programów edukacyjnych przekazywanych uczniom naszej szkoły. W tym pokazie  wtopiliśmy się w tłumy przechodniów codziennie zalewające największe miasta Indii,  odwiedziliśmy duchową stolicę Indii – Waranasi,  poznaliśmy Złotą Świątynie Sikhów w Amritsarze,  spędziliśmy kilka chwil w dawnej stolicy Mogołów,  odbyliśmy podróż po Gangesie czyli świętej rzece milionów hindusów,  podziwialiśmy wspaniały Taj Mahal – według wielu najpiękniejszy pomnik miłości na Ziemi oraz poczuliśmy prawdziwą atmosferę Tybetu.

[czytaj dalej]

Wywiadówka odbędzie się 24.01.2018 roku (środa) o godzinie 16:00
Dodano dnia: 2018-01-22 [czytaj dalej]


Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

(c) Copyright 2019 zspruda.sdn.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl