Menu

 

 

Aktualności

Wizyta Policji
Dodano dnia: 2018-09-23

W dniu 21.09. Do naszego przedszkola zawitali goście z posterunku Policji w Radomyślu Wielkim. Policjanci opowiedzieli przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa w czasie drogi do przedszkola oraz o tym na czym polega ich praca.

[czytaj dalej]

GRATULACJE !!!
Dodano dnia: 2018-09-20

17 września 2018 r. w Mielcu uczniowie SP Ruda wzięli udział w zawodach sportowych - Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Lekkiej Atletyce. Wielu uczniów osiągnęło bardzo dobre wyniki, plasując się na wysokich miejscach. Na szczególne wyróżnienie zasługuję Martyna Stec (kl. VII), która zdobyła 3 miejsce w rzucie piłeczką palantową.
GRATULACJE !!!

[czytaj dalej]

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019
Dodano dnia: 2018-09-06

Rozpoczęcie roku szkolnego i pasowanie na uczniów klas pierwszych

[czytaj dalej]

Zakończenie roku szkolnego. 22.06.2018 r.
Dodano dnia: 2018-06-22 [czytaj dalej]


KLAUZULA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH UCZNIÓW
Dodano dnia: 2018-06-17

KLAUZULA INFORMACYJNA

DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH UCZNIÓW

 

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego
i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie
o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, że:

1. Administratorem danych osobowych dziecka wraz
z powiązanymi z nimi danymi rodzica/prawnego opiekuna jest Pan  mgr Ireneusz Wołoszyn – Dyrektor ZSP im. Józefa Gorlacha w Rudzie, Ruda 124, 39-315 Ruda,                                       tel. (14) 68-34-268. Dane osobowe dziecka wraz z powiązanymi z nimi danymi rodzica/prawnego opiekuna przetwarzane będą w celu realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych
i opiekuńczych w związku z obowiązkiem kontroli spełniania obowiązku szkolnego wynikającym z art. 41 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r., poz. 59
z późn. zm) i art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku.

3. Podanie danych osobowych jest obowiązkiem wynikającym z art. 40 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r., poz. 59 z późn. zm).

4. Odbiorcami danych osobowych będą wyłącznie podmioty uprawnione do uzyskania danych osobowych na podstawie deklaracji zawartych w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r., poz. 59 z późn. zm).

5. Dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji obowiązku wynikającego z ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r., poz. 59
z późn. zm).

6. Posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do przenoszenia danych.

7. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych narusza przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Nowe przepisy o ochronie danych osobowych obowiązują od dnia 25.05.2018 roku.

[czytaj dalej]

Dzień Mamy i Dzień Taty
Dodano dnia: 2018-06-15

28 maja w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rudzie w miłej atmosferze obchodzono dwa ważne święta Dzień Mamy i Dzień Taty. Dzieci słowem, piosenką i tańcem wyraziły miłość za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wspaniale wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

Występ sprawił wiele radości zaproszonym gościom, co potwierdziły gromkie brawa.

Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne czerwone róże i zaprosiły do wspólnego zdjęcia. Teresa Grzech, Aleksandra Komaniecka.

[czytaj dalej]

Teatr to magia!
Dodano dnia: 2018-06-06

 
Wizyta w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudzie ponownie odwiedzili krakowski teatr. Tym razem była to wizyta w pięknym budynku Teatru im. J. Słowackiego, a tytuł spektaklu: ,,Czarnoksiężnik z krainy Oz ‘’.
Opowieść o niezwykłych przygodach Dorotki i jej przyjaciół urzekła młodych widzów (widownia wypełniona do ostatniego krzesła!). Sztuka rozbawiła i zaskoczyła efektami specjalnymi. Adaptacja literatury fantasy okazała się niezwykle zabawna, efektowna i mądra. Spektakl przygotował wybitny reżyser, specjalista od teatru dla dzieci – Jarosław Kilian, a muzykę skomponował sam Grzegorz Turnau. Na scenie, w oryginalnych kostiumach, wystąpiła plejada Krakowskich aktorów.
Uczestniczy wyjazdu do grodu Kraka, znaleźli również czas na zwiedzanie i spacer zabytkowymi uliczkami. Wyjazd do teatru zorganizowała tradycyjnie Jadwiga Kawka, dziećmi opiekowali się również: Lidia Kawa, Adam Mroczek i Wiesław Augustyn.
[czytaj dalej]

„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”
Dodano dnia: 2018-06-04

„KRÓLEWNA ŚNIEŻKA”

w wykonaniu

Akademii Aktorskiej "Artysta".

 

W dniu 29 maja 2018r uczniowie z klas od I do III wzięli udział w spektaklu „Królewna Śnieżka”, który odbył się w Filharmonii w Rzeszowie.
            „Dawno, dawno temu żyła mała księżniczka zwana Śnieżką (…) Wargi jakby
z róż, jej włosy jakby z hebanu, jej płeć niby śnieg.” Klasyczna opowieść Braci Grimm, w musicalowym wydaniu, opowiedziana przez najmłodszych dla wszystkich pokoleń. Przywołała ona wspomnienia dzieciństwa, wprowadziła w baśniowy świat dobra i zła, udowodniła, że pocałunek miłości obudzi ze snu nawet martwe serca. Spektakl wzbogacił stworzoną specjalnie na tę okazję wyjątkową choreografia, a także barwne kostiumy i efektowna scenografia. Było to wydarzenie familijne, zwłaszcza dla najmłodszego widza, przygotowane przez młodych, utalentowanych aktorów w wieku 4-12 lat.

Uwieńczeniem wyjazdu była wizyta w McDonaldzie w Mielcu. Opiekunami grup byli: Ewa Głowacz, Teresa Grzech, Lidia Kawa oraz Aleksandra Komaniecka.

[czytaj dalej]

Sukcesy Wiktorii
Dodano dnia: 2018-05-17

[czytaj dalej]

Dzień Ziemi
Dodano dnia: 2018-04-25

Dnia 20.04.2018r. w ZSP w Rudzie uczniowie klasy V wraz z p.Teresą Grzech i p.Ewą Głowacz przygotowali Apel ekologiczny z okazji Dnia Ziemi.
Przedstawili scenkę ekologiczną pt. "Alarm dla naszej planety",
w której zachęcali innych do tego by dbali o nasze najbliższe środowisko i by go nie zaśmiecać i nie zatruwać.
Nauka ochrony przyrody i środowiska człowieka jest niezbędna każdemu od najmłodszych lat. Powinniśmy dążyć do tego, by środowisko było odbierane przez dziecko jako znana, przyjazna i warta ochrony przestrzeń.
Młodzi ekolodzy recytując wiersze i śpiewając piosenki ekologiczne apelowali do rówieśników, aby segregować śmieci takie jak: papier, plastik, szkło i baterie. Odpady te można poddać recyklingowi i można uzyskać z nich nowe produkty.
Złożyli obietnicę, że pomogą naszej planecie Ziemi.
"Ziemio, powietrze i wodo
Bądźcie czyste i służcie nam!
Człowiek otrząśnie się i pomoże nam.
Planeto nasza – nie giń!
Żyć na tobie chcemy
Więc składamy obietnicę,
Że Ci pomożemy!"
 
Teresa Grzech
[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

(c) Copyright 2019 zspruda.sdn.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl