Menu

 

 

Aktualności

Przegląd Piosenki Patriotycznej
Dodano dnia: 2018-11-23

Dziś odbył się gminny Przegląd Piosenki Patriotycznej. Naszą Szkołę godnie reprezentowało troje uczniów: Wiktoria Działo, Natalia Dziekan i Mateusz Maroń. Dziś "faceci górą" 😉 Mateusz wywalczył 2 miejsce dla siebie i dla Naszej Szkoły. Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym artystom i ich rodzicom.

[czytaj dalej]

Teatr Młodego Pokolenia
Dodano dnia: 2018-11-18

Gościliśmy Teatr Młodego Pokolenia ze sztuką J.Słowackiego pt. "BALLADYNA". Sugestywna gra aktorów, pomysłowa (choć skromna) dekoracja i kunsztowne stroje - to główne atuty spektaklu. Widzowie ( uczniowie naszej szkoły i uczniowie z Dąbrówki Wisłockiej) z wielkim zainteresowaniem śledzili historię dwóch sióstr i księcia Kirkora. Na koniec wyrazili swoje zadowolenie gromkimi brawami.

[czytaj dalej]

Gitary w naszej szkole
Dodano dnia: 2018-11-15

dzisiaj w naszym przedszkolu gościliśmy muzyków,

którzy zaprezentowali

nam audycję muzyczną

instrumenty strunowe - gitary

[czytaj dalej]

Wyjazd do Wólki Książnickiej
Dodano dnia: 2018-11-06

W dniu 30.10.2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudzie uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno-szkoleniowych zorganizowanych przez myśliwych w Domku Koła Łowieckiego : DIANA” w Wólce Książnickiej

Pogoda dopisała do przeprowadzenia zajęć z cyklu 'Eduko-Plener'.       Pan Maciej Warcholak właściciel 'Pasieka Maciejka' przeprowadził zajęcia z Apiterapii. Pszczoły i ule dla uczniów nie miały żadnych tajemnic. Degustacja miodu i warsztaty pszczelarskie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Następnie Pan Mieczysław Struzik – myśliwy, przeprowadził zajęcia z

cyklu 'Las-Łowiectwo- Św.Hubert' , rozpoczynając spotkanie od zapalenia symbolicznej świeczki przed Kaplicą Św.Huberta, a następnie wyjaśnił uczniom  odgłosy życia lasu oraz jego mieszkańców przy ognisku. Dzięki ratownikowi medycznemu Panu Maciejowi Rachwałowi uczniowie uczestniczyli w  zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej .

Część kulinarną całego spotkania rozpoczęła pieczona kiełbaska wraz ze słodkim poczęstunkiem dla naszej ponad 100osobowej grupy.

Na spotkaniu gościliśmy również Panią Starostę Powiatu Mieleckiego Marię Napieracz ,a obecnie dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Całość spotkania zakończyliśmy myśliwskim  DARZ BÓR.  

 

Małgorzata Michoń

[czytaj dalej]

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W NASZEJ SZKOLE
Dodano dnia: 2018-11-02

Uczniowie naszej szkoły zapalili znicze na mogiłach ŚP J. Gorlacha i Kosturkiewicza. takimui gestami uczymy dzieci poszanowania tradycji i pamieci o przodkach.

[czytaj dalej]

Spotkanie z Panem Listonoszem
Dodano dnia: 2018-10-20

Spotkanie z Panem Listonoszem w związku z Dniem Poczty Polskiej, który obchodzony jest 18 października.
Dzieci z naszego przedszkola dowiedziały się na czym polega praca Listonosza.
[czytaj dalej]

Dzień Papieski
Dodano dnia: 2018-10-20

Wybór kardynała Karola Wojtyły, metropolity krakowskiego, 16 października 1978 roku, był wyjątkowym wydarzeniem w Polsce i na świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Karol Wojtyła miał wówczas 58 lat, przyjął imię Jan Paweł II. Skierował do świata aktualne do dziś przesłanie: Nie lękajcie się!

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Gorlacha w Rudzie przygotowali obchody Dnia Papieskiego, w tym roku w szczególną, 40-tą rocznicę wyboru Polaka na tron Piotrowy. Młodzież poprowadziła modlitwę różańcową z rozważaniami w kościele parafialnym. Następnie zaprezentowała montaż słowno – muzyczny, przypominając fakty z życia Ojca Świętego i Jego nauczanie. Słowa narracji przeplatane były wzruszającymi wierszami i pięknymi pieśniami. Młodzi artyści włożyli wiele serca, pasji, zapału i energii, w to aby jak najlepiej uczcić pamięć naszego świętego papieża. Wysiłek dzieci został doceniony przez licznie zgromadzoną publiczność. Były brawa, łzy wzruszenia i zachwytu. Słowa podziękowania do uczniów i nauczycieli skierował również ksiądz Roman Wrona.

Uroczyste obchody Dnia Papieskiego przygotowała pani Jadwiga Kawka, z pomocą pana Ireneusza Weryńskiego. Pamiątkowe obrazki z wizerunkiem Jana Pawła II, rozdawane wszystkim zebranym w kościele, ufundowała pani Joanna Działo.

[czytaj dalej]

KLAUZULA INFORMACYJNA
Dodano dnia: 2018-10-11

 

Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz. Urz. UE L Nr 119, s. 1 informujemy, iż:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzie (Ruda 124, 39-315 Ruda, telefon kontaktowy: 14 683 42 68)

2. W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: inspektor@cbi24.pl.

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest Katarzyna Gembalska.

3. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji obowiązków prawnych ciążących na Administratorze.

4. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów przechowywania określonych w przepisach odrębnych, w tym przepisów archiwalnych.

5. Podstawą prawną przetwarzania danych jest art. 6 ust. 1 lit. c) ww. Rozporządzenia.

6. Odbiorcami Pani/Pana danych będą podmioty, które na podstawie zawartych umów przetwarzają dane osobowe w imieniu Administratora.

7. Osoba, której dane dotyczą ma prawo do:

 - dostępu do treści swoich danych oraz możliwości ich poprawiania, sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także - w przypadkach przewidzianych prawem - prawo do usunięcia danych i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Państwa danych.

- wniesienia skargi do organu nadzorczego w przypadku gdy przetwarzanie danych odbywa się
 z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia tj. Prezesa Ochrony Danych Osobowych,
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

[czytaj dalej]

Wspaniały bieg Bartka!
Dodano dnia: 2018-10-05


Podczas Indywidualnych Biegów Przełajowych, które odbyły się 28.09.2018 r. w Radomyślu Wielkim, Bartłomiej Skrzypek wywalczył II miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów, zapewniając sobie awans do finału powiatowego.
Ponadto w zawodach tych bardzo dobrze zaprezentowali się: Kacper Maj, Kacper Jurkowski, Tomasz Piłat, Piotr Pszczoła i Kinga Grzech.

Wszystkim GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

[czytaj dalej]

Akcja ‘Sprzątanie Świata”
Dodano dnia: 2018-10-05

26, 27 i 28 września uczniowie naszej szkoły wraz  z wychowawcami uczestniczyli w jubileuszowej 25 akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia w tym roku pod hasłem „Akcja – segregacja 2Xwięcej, 2x czyściej”. Jej celem było promowanie ograniczenia ilości śmieci i ich selektywnej segregacji.

Po przeprowadzonych rozmowach na temat segregacji śmieci uczniowie sprzątali pobocza dróg, rowy, przystanek PKS, stadion wiejski, teren wokół remizy OSP, brzeg rzeki i las. W akcji wzięło udział115 uczniów i 8 opiekunów, uzbierano 15 worków śmieci. Akcja przebiegała bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadawalające.

[czytaj dalej]

Archiwum:
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

(c) Copyright 2019 zspruda.sdn.pl
Projekt i wykonanie:
StronyNaMedal.pl